dodaj do ulubionych   |   strona główna  
 

  |   NOCLEGI   |   INFORMATOR   |   FOTOGALERIA   |   KONTAKT     |   REKLAMA  |

   

 
bialkatatrzanska, bialka tatrzanska

bialkatatrzanska, bialka tatrzanskaChciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o pięknej miejscowości Białka Tatrzańska i jej okolicach? Ciekawe miejsca, zabytki, plan miejscowości, trasy turystyczne... Wszystkie te i wiele innych, przydatnych turyście informacji takich jak: ważne adresy
i telefony, lokalizacje bankomatów, kościołów, restauracji, znajdziesz
w naszym serwisie. Wystarczy kliknąć w menu po lewej stronie...

Zespół BIALKA-TATRZANSKA.COM


 

Kościelisko – górskie piękno w pełnej krasie

Szukasz ciekawego miejsca do wypoczynku w Tatrach? W takim przypadku masz przed sobą szeroką gamę interesujących kierunków. Gdy doceniasz spokój oraz wspaniałe krajobrazy, w takim przypadku warto wziąć pod uwagę Kościelisko. To propozycja, która powinna zadowolić wszystkich szukających doskonałego relaksu i przygody – zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego!

Kościelisko to wieś podhalańska, która znajduje się w powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko. Ta malownicza miejscowość jest zlokalizowana jest w Rowie Kościeliskim, rozciągając się na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego i dochodząc do Doliny Kościeliskiej. Kościelisko ma wielowiekową historię – początkowo tereny te zajmowały osady pasterskie, które później stopniowo zmieniały się w osiedla przejmujące ich nazwy. Dziś wieś ma 21 osiedli i zamieszkuje ją około 4 tysięcy kościeliszczan.
Okazałe domy wczasowe zaczęły powstawać tutaj w po zakończeniu II wojny światowej, a obecnie jest to wieś o charakterze letniskowo-wypoczynkowym, która cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów przez cały rok. Jeżeli wobec tego interesują cię noclegi w Kościelisku, masz przed sobą szerokie możliwości – znalezienie odpowiedniej oferty nie będzie żadnym problemem.
Atrakcji w Kościelisku jest multum, a towarzyszą im dodatkowo piękne widoki, które zapierają dech w piersiach. W ten sposób każdy dzień spędzony w tej górskiej miejscowości będzie niezapomniany – niezależnie od pory roku. Gdy przepadasz za aktywną rozrywką lub też preferujesz raczej leniwy relaks, wtedy Kościelisko oraz okoliczne miejscowości mają dla ciebie mnóstwo ciekawych propozycji.
Wśród wyjątkowych atrakcji czeka tutaj zachwycająca Dolina Chochołowska, która latem pokrywa się dywanem kwitnących krokusów, stara Droga Pod Reglami, która prowadzi do Zakopanego, również krystalicznie czysty Staw Smreczyński. Oczywiście, trzeba wspomnieć także o Morskim Oku, spływie przełomem Dunajca czy Giewoncie. Szukający zabawy letnią porą powinni poza tym odwiedzić Polanę Szymoszkowa, gdzie działa kąpielisko termalne – kąpiel na tle Tatr w przyjemnie ciepłej wodzie na pewno będzie niezapomniana.
W okresie zimowym również czeka tu wiele wspaniałych propozycji – wspomniana Polana Szymoszkowa zamienia się w raj dla narciarzy, również w okolicy znajduje się popularne centrum narciarskie w Witowie. Można skorzystać też z nowych tras do narciarstwa biegowego lub spróbować wyścigów w psich zaprzęgach. Oprócz tych rozrywek w Kościelisku i okolicach na uwagę zasługują: Muzeum Tatrzańskie, Szlak Papieski, Chałupa Sabały, Krupówki w Zakopanem, dlatego jest w czym przebierać – każdy dzień w Kościelisku może być wypełniony aż po brzegi wyjątkowymi rozrywkami.
Do wypoczynku w Kościelisku zaprasza Pensjonat Tatry – oferuje on swoim gościom wygodne noclegi oraz szeroką gamę udogodnień. Na miejscu korzystać można z wyżywienia, zabiegów relaksacyjnych i rehabilitacyjnych. Pensjonat Tatry przygotował specjalne pakiety pobytowe dla swoich gości. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej pod adresem: http://www.pensjonattatry.pl/.
 

 
    Strona Główna