dodaj do ulubionych   |   strona główna  
 

  |   NOCLEGI   |   INFORMATOR   |   FOTOGALERIA   |   KONTAKT      |   REKLAMA  |

   

 

Kalendarz Imprez


        13 stycznia
Bezpiecznie na nartach na Kotelnicy Białczańskiej
„Bezpiecznie na nartach” to akcja skierowana do całych rodzin, z dużym naciskiem na uświadamianie najmłodszych narciarzy i snowboardzistów jak ważne są zasady bezpieczeństwa na stoku.Czwarta edycja akcji „Bezpiecznie na nartach” zainaugurowana zostanie już 13 stycznia na Kotelnicy Białczańskiej przy karczmie na górnej stacji.

https://www.facebook.com/bezpiecznienanartach/28-31 stycznia
Kotelnica SNOWman Festival
Pierwszy w Polsce SNOWman Festival rusza na Kotelnicy Białczańskiej! Nie ważne ile masz lat! Nie ważne czy uprawiasz sporty zimowe! Ważne, że będziesz z nami! Dużo śniegu, dobra muzyka, uśmiechnięci uczestnicy, rytmiczne ruchy i ogromne bałwany to przepis na udane ferie zimowe!

 Zabawa będzie trwała aż 4 dni.
Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a celem imprezy jest urozmaicenie czasu na stoku oraz podgrzanie atmosfery!2 lutego
11 Edycja! OSCYP Snowboard Contest 2019
Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska

Najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. Największe kocury w kraju będą po raz kolejny walczyły w Białce Tatrzańskiej o tytuł najlepszego w sezonie wyjadacza rabarbaru. Kochasz snowboarding? To musisz być z nami! Pozycja obowiązkowa dla każdego polskiego miłośnika surfowania po śniegu. 2 lutego na stoku Kotelnica.
Jedenasta edycja! Widzimy się!

https://www.facebook.com/oscypcontest
 3 lutego
MOBILNA ŚCIGACKA  vol. V Kotelnica Białczańska
Zjazd na byle czym

 Mobilna Ścigacka to coroczna impreza, której organizatorem jest Sojka Event. Mobilna Ścigacka to idealna impreza dla całych rodzin. Wspaniała atmosfera, mnóstwo atrakcji, ciepłe posiłki, świetna muzyka oraz liczne grono fanów i uczestników. Będzie to już piąta edycja, która odbędzie się 3 lutego w Białce Tatrzańskiej (woj. małopolskie) na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotlnica Białczańska pomiędzy koleją nr. IV a Ośrodkiem Narciarskim Bania Ski & Fun.

Można startować samemu, lub w grupie przyjaciół z firmy czy ze szkoły. Liczy się chęć i pomysł na pojazd, który trzeba sobie zbudować i który zachwyci zgromadzoną na imprezie publiczność. Poza uwielbieniem tłumów na zawodników czeka też wiele cennych nagród.W tym roku dwie nowe kategorie „Góral” i „Ceper” spowoduje to większe rywalizacje, a co za tym idzie więcej emocji i nieoczekiwanych przejazdów.
Zapraszamy osoby kreatywne i lubiące dobrą zabawę na świeżym powietrzu oraz całe rodzinny do wzięcia udziału w tej nietypowej zimowej imprezie.

Plan imprezy
10:30-12:00 Biuro zawodów, możliwość dopisania się do listy uczestników.
11:00 -12:00 Wjazd oraz prezentacja Mobilnych Pojazdów
12:30 Oficjalne rozpoczęcie imprezy
# Kategoria Góral
# Konkursy Ceper
# Kategoria Junior
# Kategoria Nagroda Publiczności
16:00 Zakończenie zjazdów,

16:30 Ogłoszenie winników oraz rozdanie nagród
17:00 After Party na stoku
20:00 Zakończenie imprezy

Zapisy: http://www.mobilnascigacka.pl15-16 lutego
Garmin Winter Sports Festival 2019
Puchar Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air po raz pierwszy w Polsce!

W dniach 15-16 lutego 2019 roku w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbędzie się 16. edycja Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air oraz Mistrzostwa Polski PZN we Freeskiingu. Na wielkiej skoczni podziwiać będzie można również specjalistów od rowerowego freestyle'u rywalizujących w ramach pucharu świata FMB World Tour.

„Big Air to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji w świecie sportów zimowych. Od wielu lat najważniejszymi zawodami dla narciarzy i snowboardzistów były Winter X Games. W tym roku snowboardowy Big Air zadebiutował w Peyongchang, a w 2022 roku w Pekinie na dużej skoczni swoje ewolucje zaprezentują także narciarze. Pokazuje to, że atrakcyjna konkurencja przyciąga uwagę MKOL, który podąża z duchem sportów młodzieżowych. Jednocześnie zawody Pucharu Europy i Pucharu Świata FIS stają się najważniejszą areną zmagań młodych sportowców. Garmin Winter Sports Festival będzie pierwszym wydarzeniem tej rangi, organizowanym w Polsce i jedynym na świecie, w czasie którego będzie można podziwiać europejską czołówkę 3 dyscyplin.” - komentuje Andrzej Lesiewski, organizator festiwalu.


fot. Tomek Gola

Wstęp na imprezę jest wolny, na publiczność czekały będą dodatkowe atrakcje w miasteczku festiwalowym, konkursy i dobra muzyka. Oczywiście warto zabrać ze sobą sprzęt zimowy i w przerwach w kibicowaniu poszaleć po trasach najlepszego polskiego ośrodka narciarskiego.
 

G-SHOCK to niekwestionowany lider w kategorii wytrzymałość i niezniszczalność. Dlatego marka nr 1 w naszym kraju współpracuje z najlepszymi! Tej zimy G-SHOCK oficjalnie został partnerem Mistrza Polski we Freeskiingu. A jest nim Szczepan Karpiel-Bułecka.

Freeskiing, jak sama nazwa wskazuje, to sport wywodzący się z narciarstwa, ale z ekstremalnym zabarwieniem.
Opiera się na wykonywaniu skoków i trików w powietrzu. Są nimi salta, obroty oraz ślizganie się po twardych wystających konstrukcjach typu poręcze. To rodzaj sportu przeznaczony dla fanów mocnych wrażeń i sporej dawki adrenaliny.
Do jego uprawiania nie tylko potrzebne są żelazne nerwy, ale także właściwy sprzęt - specjalne narty o podgiętych przodach i tyłach.

W 2018 roku Szczepan Karpiel-Bułecka po raz dziesiąty w karierze sięgnął po tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu.
Zawody miały miejsce w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Aktualnie sportowiec przygotowuje się do kolejnego wielkiego starcia. W dniach 15-16 lutego w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Puchar Europy FIS. Szczepan weźmie udział
w swojej ulubionej konkurencji - Big Air. To jedna z najbardziej widowiskowych kategorii w świecie zimowych sportów. Turniej będzie wyjątkowy również z innego powodu. Zakopiańczyk wystąpi przed swoją publicznością. Pierwszy raz bowiem puchar odbywa się w Polsce. Trzymamy kciuki!

Kontakt: Klaudyna Tyszer, k.tyszer@freepr.pl, 666-082-643

Więcej:
www.wsfest.pl
www.facebook.com/events/1756768201284904/
www.instagram.com/wintersportsfestival

 KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH
ODBYWAJĄCYCH SIĘ W GMINIE BUKOWINA TATRZAŃSKA
 


 

14-17 lutego
47. „Góralski Karnawał” Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Popis Par Tanecznych, Konkurs Tańca Zbójnickiego, Kumoterki

Dlaczego warto tu być? Tylko podczas Karnawału (od czwartku do soboty) można zobaczyć w jednym miejscu najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski, taniec góralski i zbójnicki w wykonaniu najlepszych wykonawców, piękne konie biorące udział w paradnym przejeździe rozpoczynającym wydarzenie oraz na Kumoterkach.  W sobotę pod Domem Ludowym odbędzie się wystawa owczarków podhalańskich.  Ci, którzy mają pewną rękę i dobry wzrok powinni spróbować swoich
sił w niedzielnych zawodach strzeleckich o Turoniowy Róg. W trakcie Góralskiego Karnawału warto odwiedzić wystawę twórczości ludowej. Stroje regionalne, obrazy na szkle, rzeźby, kwiaty z bibuły – to tylko namiastka materialnego,
pięknego dziedzictwa, które tam zostanie pokazane.


 14 kwietnia
38. Przegląd Palm Wielkanocnych

28 kwietnia
34. Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska
,,Małe Bajania 2019”


2 czerwca
17. Gminny Festyn ,,U zbiegu kultur Lindada 2019”

7 czerwca
IV Gminny Konkurs Tańca Góralskiego „Tatrzański Zwyrt”


13-14 lipca
34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych


10-15 sierpnia
Festiwal Folkloru Polskiego 53. „Sabałowe Bajania”. Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków,
Drużbów i Starostów Weselnych20 października
X Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej


20 listopada
XIV Spotkania Muzyk Podhalańskich ,,Dziadońcyne Granie”

   Powrót Strona Główna